Greenacres Prizegiving 2019

BUTTERCUP RUNNER UP – Dolly Mixtures                                  
Liz Jamieson Rosemary Griffiths Margaret McDougall Margaret Cameron
BUTTERCUP WINNERS – Uplawmoor                              
Buff Scott Christine Furey Anne Hutchison Joan Boag
CURLEW RUNNER UP – Greenacres Ladies                        
Skip – Jan Howard Elaine Nellany Alice MacRae May Henderson
CURLEW WINNERS – Uplawmoor                                      
Christine Furey Elizabeth Hale Anne Hutchison Clare McCormick
MIXED DOUBLES RUNNERS UP
Andy Taylor & Jacqui Taylor        
MIXED DOUBLES WINNERS – Fraser Erskine & Jean Cousar
DAYTIME LEAGUE DIVISION 1 RUNNER UP Reform No.1
         Jim Beckett Jim Winning Karen Beckett Ron Simpson                           
DAYTIME LEAGUE DIVISION 2 Runners Up – Millport                         
Robin Goodall Jimmy Locheridge David Cameron John McDougall
DAYTIME LEAGUE DIVISION 1 WINNERSReform No.3
Ian Gillespie Vic Canata John Ferguson Ian Paterson

 Results

BUTTERCUP

Runners up – Dolly Mixtures                                  

Skip – Liz Jamieson

3rd – Rosemary Griffiths

2nd  – Margaret McDougall

Lead – Margaret Cameron

Winners – Uplawmoor                              

Skip – Buff Scott

3rd –  Christine Furey

2nd – Anne Hutchison

Lead – Joan Boag

CURLEW

Runners up – Greenacres Ladies                        

Skip – Jan Howard

3rd – Elaine Nellany

2nd  – Alice MacRae

Lead – May Henderson

Winners – Uplawmoor                                      

Skip – Christine Furey

3rd – Elizabeth Hale

2nd – Anne Hutchison

Lead – Clare McCormick

MALCOLM PAIRS                                 

Runners Up – William Smith & Wallace Gilbert          

Winners – Lucy Blair & Cameron Bryce             

MIXED DOUBLES

Runners Up – Andy Taylor & Jacqui Taylor        

Winners – Fraser Erskine & Jean Cousar             

DAYTIME LEAGUE – DIVISION 1

Runners Up – Reform No 1                                  

Skip – Jim Beckett

3rd – Jim Winning

2nd – Karen Beckett

Lead – Ron Simpson

Winners – Reform No 3                                     

Skip – Ian Gillespie

3rd – Vic Canata

2nd – John Ferguson

Lead – Ian Paterson

DAYTIME LEAGUE – DIVISION 2

Runners Up – Millport                              

Skip – Robin Goodall                                       

3rd – Jimmy Locheridge

2nd – David Cameron

Lead – John McDougall

Winners – Between the sheets no 1            

Skip – Walter Miller

3rd – Gillian Wright

2nd – Ailsa Wardrop

Lead – Lachie Carmichael